
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2.7 mm |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.7 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 17 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 620 mA |
| DC Resistance (DCR) | 351 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 780 mA |
| DC Current | 780 mA |
| Saturation Current | 620 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 620 mA |
| Max Temperature Rise Current | 780 mA |
| Max Length | 3.4 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 3 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
Stock: 3060
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.09490 | $0.94900 |
| 50 | $0.08616 | $4.30800 |
| 100 | $0.07822 | $7.82200 |
| 500 | $0.06856 | $34.28000 |
| 1000 | $0.06010 | $60.10000 |
| 3000 | $0.05721 | $171.63000 |
| 5000 | $0.05446 | $272.30000 |
| 10000 | $0.05258 | $525.80000 |
